Pumptrack do wakacji, znamy wykonawcę!

Miasto wyłoniło już wykonawcę kolejnej inwestycji, jaka powstanie w Słupcy. Jej zakończenie planowane jest na koniec czerwca tego roku.

Pumptrack to zapętlony tor o kształcie falistym do jazdy przede wszystkim na rowerze, ale także na deskorolce, rolkach, czy hulajnodze. Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów jak i całych rodzin. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy jest przejezdny na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych jak i dużych rowerów górskich.

Pomysł jego budowy okazał się zwycięski w głosowaniu na Budżet Obywatelski Miasta Słupcy. Projekt zdobył rekordową liczbę 1335 głosów i odniósł pewne zwycięstwo.

 

 

Niedawno wyłoniony został wykonawca projektu. Będzie nim firma Bt Project z Poznania, pionier w dziedzinie budowy torów rowerowych w Polsce.

To zespół składający się z projektantów, specjalistów branży budowlanej oraz czynnych rowerzystów, oferujący kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i budowy torów i tras rowerowych. Na swoim koncie firma ma kilkanaście udanych projektów w całym kraju. Może się również pochwalić takimi wyróżnieniami jak Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, czy też „Firma na medal” oraz „Produkt na medal” za rowerowy plac zabaw – pumptrack, jakie Bt Project otrzymało w konkursie „Budowniczy Polskiego Sportu”.

Prace w Słupcy mają rozpocząć się wiosną i zakończyć do wakacji. Tor powstanie przy ulicy Szeluty w okolicach starego boiska -Wierzę, że Pumptrack wzbogaci  bazę sportowo-rekreacyjną na ternie miasta i będzie cieszył się zainteresowaniem zarówno młodszych, jak i starszych użytkowników-mówi burmistrz, Michał Pyrzyk.

Szacowany koszt inwestycji to 120 000 zł  z Budżetu Obywatelskiego. Niewykluczone, że uda się pozyskać dodatkowe środki.

-Aktualnie kontaktujemy się z lokalnymi firmami, które pytamy o możliwe dofinansowania budowy słupeckiego Pumptracka w zamian za atrakcyjną formę reklamy przy torze. Chcemy, żeby był on jak najdłuższy, tak by jednocześnie mogło się po nim poruszać jak najwięcej użytkowników. Jestem przekonany, że po jego otwarciu chętnych do jazdy nie zabraknie. – mówi Wojtek Lisiak pomysłodawca inicjatywy.