Mamy projekt słupeckiego Pumptracka

Do końca czerwca ma zostać oddany do użytku słupecki tor rowerowy. Wiemy już, jaki będzie jego kształt.

Inwestycję zrealizuje firma BT Project z Poznania, która przedstawiła już koncepcję budowy 120 metrowego toru.

-Chcieliśmy, żeby słupecki Pumptrack był możliwie jak najdłuższy ale żeby miał również kilka ciekawych linii przejazdu. Poza tym zależało nam na uniwersalności, tak by służył on małym dzieciom, jak i osobom preferującym o wiele szybszą jazdę. Patrząc na projekt, który po konsultacjach z wykonawcą udało się wypracować myślę, że osiągnęliśmy kompromis między tymi wszystkimi założeniami, a budżetem, jakim miasto dysponuje na wykonanie tej inwestycji- mówi inicjator pomysłu Wojtek Lisiak.

Lada dzień firma złoży wniosek o pozwolenie na budowę. Pumptrack powstanie przy ulicy Szeluty w miejscu, gdzie aktualnie znajduje się wymagający naprawy plac zabaw. Nie oznacza to jednak, że placu w tym miejscu nie będzie.

-Już wkrótce planujemy budowę kilku nowych placów zabaw w naszym mieście. Obiekt przy ul. Szeluty wymaga remontu, dlatego postanowiliśmy, że przy okazji budowy toru postawimy w tej okolicy nowy plac zabaw, który jeszcze bardziej zwiększy jej atrakcyjność – tłumaczy burmistrz, Michał Pyrzyk.

 

 

Przypomnijmy, że o budowie obiektu zdecydowali mieszkańcy Słupcy, którzy oddali rekordową ilość 1335 głosów na ten projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tym samym Miasto Słupca przeznaczyło na inwestycję 120 000 zł. Wsparły ją również lokalne firmy, które dołożyły do budowy. Są wśród nich Konspol Bis, Terminal Strzałkowo i Kamena Polanowo.

-Oczywiście cały czas zapraszamy chętne firmy do wspierania naszej inicjatywy. Byłoby super gdyby udało się pozyskać dodatkowe środki na położenie trawy z rolki na skarpach toru.-mówi Wojtek Lisiak.

Pumptrack ma powstać do końca czerwca.