Pumptrack zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego

Wniosek dotyczący budowy Pumptarcka, czyli rowerowego placu zabaw został złożony w słupeckim Urzędzie Miasta. Inicjatywa będzie jedną z  propozycji w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Słupcy.

Przypomnijmy, że do końca wakacji mieszkańcy Słupcy mogą zgłaszać swoje pomysły na zagospodarowanie 120 000 zł. Właśnie tyle przeznaczyła Słupca na zadania w ramach projektu Budżetu  Obywatelskiego. Zwyciężą te, które otrzymają największe poparcie wśród lokalnej społeczności. Głosowanie na poszczególne projekty potrwa od 21 września do 19 października.

W czwartek w słupeckim magistracie został złożony jeden z pierwszych wniosków. Jest nim budowa Pumptracka, o którym pisaliśmy już jakiś czas temu. Pumptrack to tor rowerowy, który cieszy się co raz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Jazda po nim może odbywać się wyłącznie dzięki balansowi i skoordynowanym ruchom ciała użytkownika. Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów jak i całych rodzin. Jest to obiekt stanowiący idealne połączenie bezpiecznej zabawy i jazdy na rowerze. Dzięki utwardzonej nawierzchni można pokonywać go także na deskorolce, hulajnodze czy rolkach. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy jest przejezdny na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych jak i dużych rowerów górskich.

Pomysłodawcą budowy Pumptracka w Słupcy jest Wojciech Lisiak. Jego zdaniem idealnym miejscem na taki tor są okolice słupeckiego lasku miejskiego. –Dopełniliśmy już wszelkich formalności związanych z naszym wnioskiem. Teraz czekamy na jego pozytywną weryfikację nieustannie promując pomysł budowy Pumptracka na wszelkie możliwe sposoby i zachęcając mieszkańców do oddania na niego swoich głosów jesienią– mówi Wojciech Lisiak. Więcej informacji na temat tej inicjatywy znajdziecie na fejsbukowym profilu Pumptrack Słupca.