5 projektów w Budżecie Obywatelskim

Już w najbliższą środę, 21 września ruszy głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Słupcy na 2017 rok.

Przez całe wakacje mieszkańcy mogli zgłaszać swoje pomysły, które opiniowała specjalna komisja. Jak się okazało wszystkie z nich przeszły pozytywną weryfikację i powalczą o środki na realizację z miejskiego budżetu w 2017 roku. Są to:

1.Pumptrack Słupca, czyli tor przeznaczony do jazdy na rowerze, deskorolce, rolkach i hulajnodze (120 000 zł)
2.Remont i modernizacja chodników przy ul. Sukienniczej (120 000 zł)
3.Projekt bezpieczne jezioro, którego celem jest wybudowanie chodnika od ulicy Róża do brzegu jeziora słupeckiego oraz pomostu w pobliżu smażalni ryb (107 760 zł)
4.Łazienka wyremontowana, buzia roześmiana, pomysł który zakłada remont dwóch łazienek w Szkole Podstawowej nr 3 w Słupcy (100 000 zł)
5. Rozwój infastruktury sportowej na terenie Słupcy poprzez zakup trybun dla widowni i uzupełnienie piasku na boisku do siatkówki plażowej, powstanie boiska do gry w bule i stworzenie zewnętrznych stolików do gry w szachy oraz wykonanie ogrodzenia za Szkołą Podstawową nr 3 i halą MOSiR (120 000 zł)

Wszystkie opiewają na kwotę zbliżoną do tej założoną przez miasto, która wynosi 120 000 zł. To oznacza, że zrealizowany zostanie tylko jeden projekt. Głosowanie na poszczególne pomysły potrwa od 21 września do 19 października.Głosować mogą jednorazowo pełnoletni mieszkańcy Słupcy, wybierając tylko jedno zadanie.W razie wyboru więcej niż jednego zadania lub niewypełnienia pól obowiązkowych w karcie lub braku czytelnego podpisu głos będzie nieważny.

Głosować można na 3 sposoby:
-W punkcie informacyjnym wskazanym w Urzędzie Miasta poprzez włożenie do urny, wypełnionej karty do głosowania
-Poprzez wypełnienie interaktywnej karty do głosowania na stronie internetowej Miasta Słupcy, która dostępna będzie wkrótce
-Poprzez przesłanie na adres Urzędu Miasta w Słupcy karty do głosowania z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski–GŁOSOWANIE”; za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę wpływu do Urzędu Miasta w Słupcy.